Astin Rectangular Single Upright Cantilever Desk 800x600x730mm Oak/White KF800073
Category Office Desks
Astin Rectangular Single Upright Cantilever Desk 800x600x730mm Oak/White KF800073 - Best Price Office Desks UK
Product Code: KF800073
Category Office Desks
Manufacturer VOW
  • Durable and spacious rectangular office desk
  • Suitable for use in any setting
  • 25mm thick desktop
  • 80mm cable ports fitted as standard
  • Cantilever legs for stability
  • Leg Colour: White
Astin Rectangular Single Upright Cantilever Desk is a durable and spacious office desk suitable for use in any setting. The Astin desk features a cantilever frame, 25mm thick desktop and 80mm cable ports fitted as standard.
Lead Time
999
UNSPSC Code
Weight
35
Brand
Astin
Categories
Desking
Category
Office Desks
Colour
Oak
Country Of Origin
China
Depth (mm)
730
Desk Ports
Yes
Desk Shape/Type
Rectangular
Fixed/Mobile
Mobile
Frame Colour
White
Height (mm)
600
Lockable
Yes
Manufacturer
VOW
Minimum Height
730
Size
800mm
Style
Rectangular Desks
Top Thickness
25
Type
Office Desks
Width (mm)
800
Delivery Terms and Conditions
Returns Policy for Office Supplies & Packaging
Please check the Products Specifications tab to ensure the product is returnable.
Returns Policy for Office Furniture
Returns Policy for Marketing Materials
Login to View Pricing Widget
Call for price
Starting from
/
%
Compare
Product Code: KF800073
Manufacturer VOW
  • 25mm thick desktop
  • Leg Colour: White
Lead Time
999
UNSPSC Code
Weight
35
Brand
Astin
Categories
Desking
Category
Colour
Oak
Country Of Origin
China
Depth (mm)
Desk Ports
Desk Shape/Type
Rectangular
Fixed/Mobile
Mobile
Frame Colour
White
Height (mm)
600
Lockable
Manufacturer
VOW
Minimum Height
Size
800mm